احتمال اینکه خودم باشم

یادداشت های روزانه از کتاب، فیلم، عکس و ... روزمرگی

از اینجا ---->> http://hanihastam.blog.ir/ <<----

احتمال اینکه خودم باشم

یادداشت های روزانه از کتاب، فیلم، عکس و ... روزمرگی

احتمال اینکه خودم باشم

روزنوشت های یک عدد آدمِ علاقه مند به کتاب، فیلم، موسیقی، دریا و دیگر چیزهای خوب!
شاید کمی تا قسمتی شاعر
و اینکه "نوشته های وبلاگ صرفن از تجربه های شخصی من نیستن و ممکنه فقط قصه باشن."

http://goo.gl/yhqVFL

t.me/falsemood

پیام‌های کوتاه
  • ۱۳ مهر ۹۵ , ۱۳:۱۵
    413
حرف‌های شما

وقتی از خشونت علیه مردان حرف می‌زنیم...

سه شنبه, ۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۸:۰۷ ب.ظ

پریروز روز جهانی محو (یا منع) خشونت علیه زنان بود.

هیچکس منکر این نیست که زنان در طول تاریخ با چالش‌های زیادی روبه‌رو بودن و از طرف مردان یا حتا همجنسای خودشون به ویژه توی جوامع سنتی‌تر مورد خشونت‌های مختلف قرار گرفتن و شایسته و بسیار به جاست که نه یک روز بلکه هر روز ، روز منع خشونت علیه زنان باشه و ما تمام تلاش‌مون رو بکنیم که این مسئله ریشه‌کن بشه و خیلی باعث خوشحالیه که دست کم فضای مجازی پر از مطالبی برای آگاهی بخشی به زنان و مردان بود.

تنها چند روز پیش‌تر یعنی 28 آبان روز جهانی مردان بود.

به گفته‌ی ویکی‌پدیا « هدف از نامگذاری این روز به نام مردان  و پسران ، توجه به سلامت مردان و پسران ، ارتقای تساوی جنسیتی و ترویج نقش مثبت مردان در اجتماع هست.»

طبق آمار « پسران دو برابر بیش از دختران به ADHD مبتلا می‌شوند ، نرخ خودکشی پسران چهار برابر دختران است ، پسران بیشس از دختران قربانی جرم و جنایت می‌شوند به طوری که پسران 5 برابر دختران بر اثر قتل جان خود را از دست می‌دهند» و ...

اما من حتا در فضای مجازی هم توجه چندانی یا بهتره بگم هیچ نشانی از این روز ندیدم. نه از طرف مردان و نه از طرف زنان! این اتفاقی هست که برای هفته‌ی سلامت مردان و دیگر مناسبت‌های مرتبط با مردان هم میفته و ما داریم توی این موارد بخشی از جامعه رو کاملن نادیده می‌گیریم!

یک خانواده‌ی سالم از هر دو جنس زن و مرد تشکیل شده و نمیشه یک جنس رو نادیده گرفت و توقع یه جامعه‌ی سالم رو داشت. اگه ماه اکتبر درباره‌ی سرطان پستان اطلاع‌رسانی می‌کنیم باید سپتامبر هم درباره‌ی سرطان پروستات که کشنده‌تر هم هست اطلاع‌رسانی بشه.

درسته که مردان عامل درصد زیادی از خشونت علیه زنان هستن و این خشونت باید متوقف بشه اما بسیار باعث تاسفه که روز جهانی مبارزه با خشونت علیه مردان نداریم! در صورتی که طبق آماری که توی بریتانیا ارائه شده «از هر سه قربانی خشونت خانگی ، دو نفر زن و یک نفر مرد هستند» یا « با وجود آسیب جسمی و روانی از عوارض خشونت جنسی اما بیشتر موارد به دلیل احساس سرافکندگی و آشفتگی  ، مردان بسیار کمتر از زنان به این موضوع اشاره می‌کنند» یا «به دلیل نبود آگاهی حتا ممون است ماهیت آنچه بر آنها رفته را خشونت جنسی یا تجاوز ندانند » و ...

گفته میشه « به دلیل مشکلات در آگاهی عمومی و تعریف حقوقی تجاوز ، در صورت مراجعه مردان به پلیس بسیار کمتر از زنان به شکایت آنان رسیدگی می‌شود.»

نتیجه اینکه ضمن اینکه زنان به دلیل گستردگی خشونت شایسته‌ی توجه بیشتری هستن اما به مردان هم به خاطر ماهیت جنسیت‌شون و کلیشه‌های رایجی که وجود داره باید توجه کافی بشه.

وقتی خشونت درست نیست برای هیچ یک از دو جنس درست نیست اما خب چون حرف زدن از حقوق مردان کلاس نداره و نمیشه باهاش پز روشنفکری داد و مخ زد کسی ازش حرف نمی‌زنه!!

موافقین ۴ مخالفین ۰ ۹۷/۰۹/۰۶
هانی هستم

یادداشت‌های شما (۱۱)

بله بله اعتراض به جایی بود!
و من خودم درگیر این کلیشه ی جنسیتی هستم که به زنها بیشتر از مردها اعتماد میکنم اما سعی دارم درستش کنم!

بنظرم آقایون باید بیشتر بهش بپردازن تا کم کم خانمها هم توجهشون به این مساله جلب بشه.
۰۶ آذر ۹۷ ، ۲۰:۴۷ •| فـاطـمـه |•
کاملا باهات موافقم که خیلی کم به این قضیه پرداخته میشه و خیلیم مهمه. خیلی از پسرا تو کودکی شون مورد آزار و اذیت های جنسی قرار می‌گیرن. 
یه چیز دیگه ای هم که هست نمیدونم چقدر به مطلبت مرتبطه ولی ذهن منو خیلی به خودش درگیر کرده. من تو پسرای اطرافم توجه کردم، یه تعداد زیادیشون که هم سن خودم هستن (۱۸-۱۹ سال) خیلی وقتا سعی می‌کنن خودشونو قوی نشون بدن. جلوی خیلی احساساتشونو می‌گیرن و این اصلا چیز خوبی نیست. انگار چون این کلیشه مدت هاست تو جامعه هست، اینکه پسر باید قوی باشه نباید گریه کنه و خیلی ویژگی های دیگه، اونارو مجبور میکنه این مدلی باشن و اینم در نوع خودش یه جور ظلمه به پسرا. 
مطلب خیلی خوب و به جایی بود ..
این غفلت از اونجایی شروع میشه که تومغز همه فرو کردن مرد که گریه نمیکنه !...
حق با شماست ...

۰۷ آذر ۹۷ ، ۰۹:۱۵ حامد سپهر
فکر کنم بخاطر اینه که مردا این قضیه رو زیاد های لایت نمیکنن و این خانومها هستن که کمپین راه میندازن و شلوغش میکنن
# ما مردهای مظلوم:))
چند وقت پیش مادر و نامزد یکی از شاگردام زنگ زده بود با من صحبت که نگین خیلی حرف شمارو میخونه باهاش صحبت کنین اینقد سفتو سخت نگیره و راضی ب ازدواجمون بشه... با دختره که حرف زدم به تهش رسیدم عموی خود دختر_ دوباره با تذکر فراووون میگم عموی خودش_ به دختره 16-17 ساله تجاوز کرده! وقتی برام تعریف میکرد فکر کردم کل شهرو کوبیدن تو سرم.  دلم میخاست خرخره اون عموی ابله احمق اصن هرچی فحش تو دنیاس رو با دندوانم تیکه تیکه کنم بعد تف کنم جلو کفدارا ! کلمه تجاوز چه لمس دست کسی بی محدودیت باشه چه کلامی باشه و چه حتی جنسیتی که نمیخام بازترش کنم اینجا جاش نیس رو روح و روان این دختر اثر وحشتناک گذاشته وشاگرد اول مرک ماتبدیل شد به تنبل ترین بچه... یا حتی من خیلی از همکارامو سراغ دارم که وقتی داره لغات انگلیسی مربوط به اعضای بدن رو درس میده خیلی جاهارو میپره و زرت تفکیک جنسیتی راه میندازه در حالیکه من خودم وسط کلاس مختلط دانشگاه تمام اعضا بدن هر دو جنس و حتی لباس های مخصوص به هر دسته رو کامل با جدیت درس دادم حتی شد که سوالای سکشوالیتی پرسیدن و جواب دادم ولو یدونه لبخند بیخودی ندیدم...
به نظر شما اینا همش ازین اختلال کم توجهی نمیاد؟ همش از ناآگاهی و هی خفه نگه داشتن مسایل برای دختراو پسرامون نیس؟ مقصر کسی جز من ِ بزرگتر که زندگی اینارو میسازیم و تغییر میدیم نیس؟ واینا در حالیکه تو همین انگلستان هر انسان 14 ساله کامل به روابط جنسی و بدن خودش اگاهی کامل داره... هی خدا ب کجا داریم میریم...
الان داشتم تو اینستا میچرخیدم رسیدم به نوشته های عالی دکتر وفایی
این یه موردو فک کنم تو رابطه با همین بحث باشه
پیشنهاد یمکنم کامنتهای آدمای مثلا باسوادو هم بخونید

https://www.instagram.com/p/Bqg75TZhsYn/

اگر لینک بالا باز نشد اینم پیج خودشه یه عکس ما قبل آخرو بخونید
https://www.instagram.com/mostafavafaei/
حرفت کاملآ درسته و منطقی
من هم از این ببعد به نوبه خودم تغییر روش میدم. مرسی از درسی که بهم دادی
منم لا به لای این همه پستی که درباره خشونت علیه زنان میخوندم همش به این فکر میکردم که خب درسته که بگیم خشونت علیه انسان‌ها. چون دقیقا همه‌ی مواردی که گفته میشه درباره‌ی مردان هم صادقه و خب چرا ما میایم همه چیز رو جنسیتی میکنیم! بهتره اگه داریم درباره بد بودن خشونت صحبت میکنیم، اگه داریم اگاهی میدیم، اینو درباره همه انسان‌ها بگیم، فارغ از مرد یا زن بودن یا حتی بچه یا پیر بودن.
۱۱ آذر ۹۷ ، ۱۲:۲۱ خورشید جاودان
خشونت علیه همه 
هیچوقت به طبقه بندی مرد و زنش اعتقاد نداشتم
فمنیسم شبیه قارچ به شکل مسخره‌ای در جهان رشد کرده و داره وسیع و وسیع‌تر میشه و دیگه تقریبا همه فهمیدن که فمنیسم شورشو دراورده که این خودش دست‌مایه دیالوگ‌های زیادی در فیلم‌های سینمایی و انتقادات ریز و درشت قشر متفکر جهانه. شبیه اینه که فمنیسم رو بهانه کردن و دارن ازش استفاده یا حتی سواستفاده می‌کنن-_-

شما هم چیزی بگویید :)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">